Shinya the Shiba Inu

Zaczęłam się interesować rasą Shiba Inu w 2014 roku. Był to rok w którym straciliśmy naszego Bernardyna i długo zastanawialiśmy się czy iść dalej w Bernardyny czy może spróbować czegoś innego.
Nasz dom to taka mała Azja 🙂 wszyscy kochamy azjatycką kuchnię, muzykę, filmy… Przeszukiwałam internet w poszukiwaniu azjatyckich psów i tak trafiłam na Shiba Inu – internetowego pieseła (wiem, że wielu ludzi to określenie wyprowadza z równowagi :P)
Skontaktowałam się z dwiema hodowlami, z czego otrzymałam tylko jedną odpowiedź od hodowli “Z zakątka Izi” – naprawdę się cieszę że otrzymałam odpowiedź właśnie od Pani Izy. Tak zaczęło się poznawanie charakteru i wszystkich tajników rasy. Otrzymałam odpowiedzi na każde pytanie, wszystko zostało mi jasno wytłumaczone za co jestem ogromnie wdzięczna – to był dobry start.
Z czystym sercem polecam hodowlę “Z zakątka Izi” z Bielska-Białej ~~~

Shinya pojawił się u nas w sierpniu 2015 roku. Jego rodzice to czarna podpalana XENA KURO Czech Jakobin oraz czerwony Hiszpan / YUSEI GO Shun’You Kensha – piesek z hodowli “Z zakątka Izi” w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

XENA KURO Czech Jakobin / Hodowla “Czech Jakobin”
YUSEI GO Shun’You Kensha “Hiszpan” / Hodowla “Z zakątka Izi”

Czerwono sezamowy Shinya urodził się 2.07.2015 w Czechach i otrzymał przydomek po mamie – ENJO AKA Czech Jakobin 🙂

Początki były ciężkie…nawet bardzo. Mały miał ADHD, ale takie na maksa. Ciężko było go czasem ogarnąć 😀 Teraz już wiem że nie wolno ulec tej słodkiej mordce tylko być stanowczym, wyznaczyć zasady i jak najszybciej zacząć szkolenie, w przeciwnym wypadku odbije się to na jego zachowaniu w przyszłości. Teraz jest już grzecznym chłopakiem który nie jest nachalny ale lubi się przytulić, a słucha…kiedy mu się podoba 😉

W grudniu 2016 roku pojechaliśmy na pierwszą wystawę psów rasowych do Świebodzic.
Zostałam wprowadzona w temat przez Panią Żanettę i Pana Tomasza z hodowli “HI TO MIZU” z Wrocławia. Dowiedziałam się mnóstwo interesujących i ważnych rzeczy, ale nie tylko – to była jak do tej pory najfajniejsza wystawa na której byliśmy z Shinem <3 i będziemy dozgonnie wdzięczni za te wszystkie słowa otuchy i szczerą krytykę 🙂


Co do tej pory udało nam się zdobyć na wystawach:

7 x Ocena doskonała
1 x Ocena bardzo dobra
6 x Lokata 1/1
2 x Lokata 1/2
5 x CWC
CACIB
Res. CACIB
BOB
2x BOS
Zwycięzca Młodzieży
Najlepszy Junior
3 x Najlepszy Dorosły Pies

Instagram @shibainu_shinya