Shinya the Shiba Inu

Zainteresowanie rasą Shiba Inu [SHIBA FCI 257] pojawiło się w 2014 roku.
Nasz dom to taka mała Azja 🙂 wszyscy kochamy azjatycką kulturę, kuchnię, muzykę, filmy… Szukałam w internecie tamtejszych ras i tak natrafiłam na Shiba Inu – internetowego pieseła.
Skontaktowałam się z dwoma hodowlami, otrzymałam odpowiedź od Pani Izy z “Z zakątka Izi” i w taki sposób zaczęło się poznawanie charakteru i wszystkiego co konieczne na temat rasy. Otrzymałam odpowiedzi na każde pytanie, wszystko zostało mi jasno wytłumaczone za co jestem ogromnie wdzięczna – to był dobry start.
Z czystym sercem polecam hodowlę “Z zakątka Izi” z Bielska-Białej ~

Shinya [晋也] pojawił się u nas w sierpniu 2015 roku. Jego rodzice to czarno podpalana (black and tan / kuro) XENA KURO Czech Jakobin oraz czerwony (red / aka) Hiszpan / YUSEI GO Shun’You Kensha – piesek z hodowli “Z zakątka Izi”, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

XENA KURO Czech Jakobin / Hodowla “Czech Jakobin”
YUSEI GO Shun’You Kensha “Hiszpan” / Hodowla “Z zakątka Izi”

Czerwono sezamowy (red sesame / aka goma) Shinya urodził się 2.07.2015 w Czechach i otrzymał imię – ENJO AKA Czech Jakobin 🙂

Shinya – 4 miesiące

 

Początki były ciężkie…nawet bardzo. Mały miał ADHD, ale takie na maksa. Ciężko było go czasem ogarnąć 😀 Teraz już wiem że nie wolno ulec tej słodkiej mordce tylko być stanowczym, wyznaczyć zasady i jak najszybciej zacząć szkolenie, w przeciwnym wypadku odbije się to na jego zachowaniu w przyszłości. Teraz jest już grzecznym ale i bardzo charakternym chłopakiem 😉

ChPL ENJO AKA Czech Jakobin

 


Więcej w zakładkach Reproduktor oraz Dzieci” ~~


Instagram @shibainu_shinya
Instagram @yuukitohokori
Facebook @fb.com/yuukitohokori