Shinya ♂ the Shiba Inu

Nazwa i przydomek: ENJO AKA Czech Jakobin (ChPL, BOB, CACIB)
Imię wołane: Shinya [晋也 – ten prawdziwy, prawdomówny]
Data urodzenia: 2.07.2015
Umaszczenie: czerwony sezam (aka-goma)
Mama: XENA KURO Czech Jakobin (JChCZ ChRO ChSK ChPL ChCZ GrChRO GrChCZ ClubCh Interchampion)
Tata: YUSEI GO Shun’You Kensha (JChPL ChPL, CACIB, BISII 2011, BIS Junior 2010, BIG 2010, BISIII 2010, Czech Club Winner 2011, BOB)

Oceny zdobyte na dotychczasowych wystawach, m.in. (na dzień 2018-07-28):

9 x Ocena doskonała
9 x Lokata I
6 x CWC
1 x CACIB
2 x Res. CACIB
1 x BOB
3 x BOS
1 x Zwycięzca Młodzieży
1 x Najlepszy Junior
4 x Najlepszy Dorosły Pies


Z opisów w karcie: pies w doskonałej formie, idealny w proporcjach, bardzo piękna głowa, doskonała górna i dolna linia grzbietu, dobrze noszony ogon, wyraziste oczy, dobra postawa nóg przednich i tylnych, dobra struktura sierści, dobra psychika.

Prowadzi linię championów i interchampionów pochodzących z Japońskiej hodowli Go Ryuukyuu Uruma, dziadek: KAIOU Go Ryuukyuu Uruma.


Wyniki badania na dysplazję: HD: A, ED: 0/0
Badania oczu: wolny od chorób dziedzicznych oczuNASZA  HISTORIA

ChPL ENJO AKA Czech Jakobin, fot. K. Kaczmarczyk

Rasą Shiba Inu [SHIBA FCI 257] zainteresowałam się w 2014 roku. Był to rok, w którym nasz Bernardyn odszedł za Tęczowy Most i długo zastanawialiśmy się nad wyborem następnego psa.
Nasz dom to taka mała Azja 🙂 wszyscy kochamy azjatycką kulturę, kuchnię, muzykę, filmy… Szukałam w internecie ras psów pochodzących z tamtejszych terenów i tak natrafiłam na Shiba Inu – internetowego pieseła.
Skontaktowałam się z dwoma hodowlami, otrzymałam odpowiedź od Pani Izy z “Z zakątka Izi” i w taki sposób zaczęło się poznawanie charakteru i wszystkiego co konieczne na temat rasy. Otrzymałam odpowiedzi na każde pytanie, wszystko zostało mi jasno wytłumaczone za co jestem ogromnie wdzięczna – to był dobry start.
Z czystym sercem polecam hodowlę “Z zakątka Izi” z Bielska-Białej ~

Shinya [晋也] pojawił się u nas w sierpniu 2015 roku. Jego rodzice to czarno podpalana (black and tan / kuro) XENA KURO Czech Jakobin oraz czerwony (red / aka) Hiszpan / YUSEI GO Shun’You Kensha – piesek z hodowli “Z zakątka Izi”, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

XENA KURO Czech Jakobin / Hodowla “Czech Jakobin”
YUSEI GO Shun’You Kensha “Hiszpan” / Hodowla “Z zakątka Izi”

Czerwono sezamowy (red sesame / aka goma) Shinya urodził się 2.07.2015 w Czechach i otrzymał imię – ENJO AKA Czech Jakobin 🙂

ChPL ENJO AKA Czech Jakobin, fot. K. Kaczmarczyk

 

Jak to bywa, początki były ciężkie…nawet bardzo. Shinya był nadpobudliwym szczeniakiem, ale tak na maksa. Ciężko było go czasem ogarnąć 😀
Teraz już wiem że nie wolno ulec tej słodkiej mordce tylko być stanowczym, wyznaczyć zasady i jak najszybciej zacząć szkolenie, w przeciwnym wypadku odbije się to na jego zachowaniu w przyszłości. Teraz jest już stonowanym i grzecznym chłopakiem, ale z prawdziwym charakterem Shiby 😉


Kliknij w miniaturkę aby zobaczyć większe zdjęcie~


Instagram @shibainu_shinya
Instagram @yuukitohokori
Facebook @fb.com/yuukitohokori