SKUDO DOG – ultradźwięki na kleszcze i pchły

Sezon kleszczowy rozpoczął się, niestety, na dobre. Co za tym idzie, nadszedł czas, aby zastanowić się jak zabezpieczyć nasze zwierzaki przed pajęczakami, które przenoszą bardzo groźne choroby m.in. babeszjozę.

Objawy babeszjozy u psa:

Zazwyczaj właściciele zgłaszają się, ponieważ zwierzę nie wykazuje chęci do zabawy, nie chce jeść, jest słabe, apatyczne, czasem zatacza się, a jego mocz może zmienić barwę z żółtej na ceglastoczerwoną. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić duszności, przyspieszone bicie serca, wstrząs. Bywa, że zwierzę wymiotuje. Może mieć również problemy neurologiczne, ale jest to rzadszy przypadek. W badaniu klinicznym obserwujemy podwyższenie temperatury ciała, często powyżej 40°C, bladość lub zażółcenie błon śluzowych.

źródło: royalcanin.pl

W ubiegłym roku napisałam artykuł o najczęściej stosowanych środkach zapobiegania kleszczy i pcheł.
Przeczytaj —> Tabletki, obroże, krople – jak skutecznie pozbyć się kleszczy?

Przypomnę diagram przedstawiający po jakie środki i preparaty sięgają właściciele psów, stworzony na podstawie ich opinii:

Dzisiaj skupię się na (jeszcze) rzadko stosowanym produkcie jakim jest SKUDO DOG, czyli ultradźwięki.
Dowiedziałam się o tym rozwiązaniu od właścicieli psów rasy Shikoku ze Stanów Zjednoczonych. Bardzo zaintrygował mnie ten pomysł więc postanowiłam to przetestować.

Często zabieramy psy do lasu czy na łąki gdzie roi się od kleszczy. Do tej pory stosowałam obrożę FORESTO, która sprawdzała się świetnie u naszych psów i kotów. Niestety denerwowało mnie, że pies ma na szyi aż dwie obroże – tak już mam ^^”
Skudo to niewielkie urządzenie elektroniczne w formie breloka, całkowicie nieszkodliwe dla zwierząt i ludzi.

Ekologiczne, nietoksyczne, praktyczne, nie zawiera substancji chemicznych, odporne na wilgoć. Testowane przez Uniwersytet Weterynaryjny w Mediolanie.
Skudo Pet emituje serię ultradźwięków, które nie tylko zmuszają do ucieczki  pchły i kleszcze, ale również działają jako ochronna bariera przed ewentualnym atakiem pasożytów.

źródło: fionka.pl

Jest to urządzenie niesłyszalne dla ludzi i zwierząt, a dodatkowo działa około 12 miesięcy i ma zasięg działania 3 m kwadratowe na otwartej przestrzeni. Koszt: 50 zł – 100 zł w zależności od sklepu.

Toshiya i Shinya ze Skudo przy obrożach

Po wizycie w lesie nie ma na psach nawet jednego kleszcza. Kilkakrotnie ściągałam psom obroże na łące np. do zdjęć, po kilku minutach na łapkach czy nosie pojawiały się małe, ruszające się kropeczki, marzące o wbiciu się w skórę moich bestii. Podczas wystaw psów rasowych, obrożę zastępuje ringówka. O ile wystawy w halach to żaden problem, tak w plenerze, w zależności od miejsca, to siedlisko kleszczy. Dopóki pies ma Skudo na szyi, kleszczy nie widać.

Moja znajoma również postanowiła go przetestować i tutaj jej opinia:

SKUDO to najlepszy sposób na kleszcze pod słońcem. Nero to magnes na kleszcze i mieliśmy już dość tego, że po każdym spacerze przynosił ich 2 lub więcej, dlatego zainwestowaliśmy w Skudo. Co prawda domownicy byli sceptycznie nastawieni, bo jak kawałek plastiku miał coś zdziałać. Ale od dnia założenia go Nerowi, problem z kleszczami zniknął, ani jednego! Jak ręką odjął, 0 upierdliwych, małych pijawek. Po jakimś czasie używania pies ze Skudo na szyi wszedł do wody i w szybkiej reakcji zdjęliśmy go i wystawiliśmy na słońce, aby wysechł. W ciągu dwóch dni braku Skudo na szyi, pies nałapał tyle kleszczy ile łapał przed używaniem. Ten niepozorny kawałek plastiku sprawdza się i nie psuje się szybko (Nero, jak to mały pies, uderza czasami breloczkiem kiedy wchodzi po schodach). Podsumowując, jest to warte swojej ceny bo efekty są piorunujące!

Patrycja, właścicielka pieska Nero

Dla mnie, a w zasadzie dla moich psów, Skudo to najlepsze rozwiązanie. Nie muszą nosić kilku obroży, obchodzimy się bez chemii i toksyn, nie musimy myśleć o regularnym zakraplaniu czy podawaniu tabletek.
W tym roku, tak jak w ubiegłym, korzystamy z rozwiązania na kleszcze i pchły jakim jest SKUDO DOG!

Istnieje również wersja dla ludzi, SKUDO HUMAN. Zasięg działania 25 m kwadratowych, jednak słychać stukanie.

SKUDO DOG u góry oraz SKUDO HUMAN na dole

Ile ludzi tyle opinii i mądrości.
Zawsze staram się obiektywnie spojrzeć na problem,
a w wypowiedziach podpieram się artykułami oraz własnymi obserwacjami.

Do dyskusji zapraszam na facebooka Sesame House~~