Wuuff – pomoc w świadomym wyborze psa


Czy słyszeliście o “WUUFF“?
W ogromnym skrócie, jest to witryna, na której możecie znaleźć idealnego psiaka dla siebie od godnych zaufania hodowców. Na tą chwilę Wuuff działa najaktywniej w Rosji, na Ukrainie i na Węgrzech. Od pewnego czasu strona jest też dostępna w języku polskim.

Moim zdaniem taka inicjatywa zasługuje na uwagę, nie tylko hodowców, ale i osób które szukają szczeniaka i nie chcą natrafić na pseudohodowle ze śmieciowym rodowodem. Wuuff mówi “Nie dla pseudohodowli”! Każda hodowla dołączająca do społeczności Wuuff zostaje zweryfikowana i w taki sposób macie pewność, że wasz piesek pochodzi z profesjonalnej hodowli 🙂

“Wuuff – pomoc w świadomym wyborze psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, w związku z czym sprowadzenie go do domu nie powinno być chwilowym impulsem, tylko świadomą decyzją wszystkich domowników. Wybór odpowiedniego czworonoga nie jest łatwy, dlatego aby wspomóc przyszłych właścicieli psów i ułatwić im kontakt z hodowcami powstała dedykowana witryna internetowa – WUUFF.

Znalezienie psa, który będzie pasował do nas i naszego trybu życia wcale nie jest tak trudne, jak to się wydaje. Jeśli poświęcimy czas na sprawdzenie charakteru, osobowości, a także cech charakterystycznych dla danej rasy, będziemy na dobrej drodze wyboru pupila, z którym spędzimy najbliższe kilka lub kilkanaście lat. Trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać. Oczywiste jest, że osoba kupująca psa nie sprowadza do domu tylko nowego faworyta, lecz prawdziwego towarzysza na najbliższą przyszłość, a zadaniem witryny Wuuff jest wsparcie podjęcia właściwej decyzji w takich właśnie przypadkach.

Wuuff to jedna z najbardziej innowacyjnych platform internetowych dla hodowców i nabywców psów. Po osiągnięciu bardzo dobrych wyników na Węgrzech, została udostępniona w kilkunastu językach na arenie międzynarodowej, w tym na polskim rynku. Dzięki licznym innowacjom, Wuuff wspomaga przyszłych właścicieli psów w odnalezieniu czworonożnego przyjaciela wśród zaufanych hodowców, bez względu na miejsce zamieszkania.

Przy wyborze psa czystej rasy należy wziąć pod uwagę, że ostateczna decyzja jest często uzależniona od jakości informacji i sprawnej komunikacji między kupującym a hodowcą. Kluczowe jest też zbudowanie zaufania przez obie strony. Głównym celem Wuuff jest rozwianie wszelkich obaw hodowcy, że jego szczeniak może nie dostać się do idealnego domu, a ze strony kupującego, że nie otrzyma odpowiedniego psa. Dlatego strona internetowa przedstawia łatwo dostępne i czytelne informacje o szczeniakach oraz ich rodzicach, gwarantując przy tym dostęp do darmowej, nieograniczonej niczym platformy do komunikowania się, a także  możliwość wykonania bezpiecznej transakcji.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Sándor Fagyal, znany szeroko wśród hodowców psów i tych, którzy decydują się na psy czystej rasy, ze względu na swoje zaangażowanie w międzynarodowych kołach psich ras. Od 15 lat współpracuje z hodowcami i rodzinami poszukującymi psów. W tym czasie zdobywał  doświadczenie i zidentyfikował trudności, jakie napotykają obydwie grupy.

Na ogół możemy spotkać się z brakiem zaufania pomiędzy hodowcami psów, a kupującymi. Wiąże się to z aspektem emocjonalnym przyszłych właścicieli psów, ponieważ obydwie strony odmiennie komunikują swoje interesy i potrzeby – mówi Sándor Fagyal, dyrektor zarządzający Wuuff. Dla nas najważniejsze jest to, aby przyszły właściciel mógł znaleźć psa czystej rasy, zdrowego, jak i to,aby przyszli czworonożni ulubieńcy mogli znaleźć najodpowiedniejszy przyszły dom. Przekonaliśmy się, że kupujący nie mają pewności ze względu na brak wyczerpujących informacji, a hodowcy na ogół nie rozumieją w jaki sposób mogą odpowiednio przedstawić swoje psy – dodaje.

Wuuff pełni rolę moderatora, który za pomocą innowacyjnych internetowych rozwiązań pomaga stronom odnaleźć się i wykonać transakcje w całkowicie transparentny i zrozumiały sposób. Podczas projektowania i rozwijania strony brano również pod uwagę opinię hodowców, aby w pełni dostosować witrynę do ich potrzeb.

Wuuff jest darmową stroną internetową nie tylko dla sprzedających, którzy poszukują domów dla swoich szczeniaków, lecz również dla kupujących, którzy mogą zarezerwować ulubione szczenięta oraz nawiązać relacje z hodowcami. Podstawową różnicą pomiędzy Wuuff, a innymi znanymi miejscami, gdzie można znaleźć ogłoszenia, jest możliwość oceny hodowców przez zweryfikowanych kupujących. Inną użyteczną funkcją jest to, że zespół Wuuff pomaga hodowcom w utworzeniu profesjonalnych profili internetowych dla swoich psów, tak aby przyszli nabywcy mogli odnaleźć wszystkie potrzebne informacje na pojedynczych, łatwych do czytania stronach.

Wyróżniającym aspektem witryny jest również możliwość dokonywania płatności online oraz depozytów na rzecz szczeniaków, co pozwala kupującym w dokonaniu oceny sprzedających. Te innowacje mogą okazać się bardzo interesujące dla polskich hodowców. Doskonale sprawdziły się już na arenie międzynarodowej, a podczas styczniowej wystawy psów w Kijowie, na Ukrainie, prezentacja Wuuff wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród profesjonalnych hodowców.

***

O Wuuff

Twórcy Wuuff mają 15 lat międzynarodowego doświadczenia oraz profesjonalne kontakty
z hodowcami i kupującymi. Opierając się na tej wiedzy stworzyli platformę internetową wuuff.dog, która pomaga obu stronom dokonywać psich transakcji, gwarantując komfortowe oraz bezpieczne doświadczenie. Celem inicjatywy jest zapewnienie hodowcom i kupującym przewidywalnego
i zaufanego otoczenia oraz gwarancji, że psy czystej rasy odnajdą idealny dla siebie dom. Poszukiwanie i wybór jest ułatwiony dzięki darmowej funkcji komunikacji, możliwości dokonywania płatności online oraz transakcjom, które satysfakcjonują obie strony. Celem Wuuff nie jest zastąpienie osobistych spotkań, ale chęć budowania zaufania i przejrzystości między hodowcami a kupującymi.”